Stránky studentského filmu EVA

Obsazení:

Lenka Ouhrabková - těhotná učitelka Eva

 Lenka Ouhrabková Lenka Ouhrabková se narodila v Liberci v roce 1982. Herectví vystudovala na pražské VOŠH. Vysněnou roli ani herecký vzor nemá, avšak mezi její oblíbené herce patří Markéta Tallerová či Liv Ullmanová.
Do Olomouce, o které říká, že je  „taková malá Praha“, se dostala díky angažmá v Moravském divadle, kde září např. v hrách Marie Sabina (Marie), Její pastorkyňa (Jenůfa), Šumař na střeše, Fyzikové a dalších.

Jaroslav Krejčí - businessman Andrzej, manžel Kateřiny

 Jaroslav KrejčíJaroslav Krejčí se narodil Červené vodě (Ústí nad Orlicí) v roce 1959. Po studiích poznal divadelní scény v Uherském Hradišti i v Ostravě (Divadlo Petra Bezruče). Od roku 1988 je v angažmá v olomoucké činohře. Od té doby na prknech olomouckého divadla ztvárnil mnoho postav. Např. Agamemnóna v Krásné Heleně, dráteníka Hubičku ve Snu noci svatojánské, krejčího Fialu v Našich furiantech, Fila v Obchodníku s deštěm, Kiliána Slámu v Divé Báře. Nejraději vzpomíná na Julia Karandyševa v inscenaci Bez věna.
Jeho hlas je spjat s rozhlasem, kde spolupracuje jako moderátor. V uplynulých letech se věnoval dabingu. Objevil se i v jednom z dílů Četnických humoresek. 

Naděžda Chroboková - Kateřina, žena v domácnosti

 Naděžda Chroboková se Naďa Chrobokovánarodila se v Ráji (Karviná-Ráj). Po studiu na Státní konzervatoři v Ostravě dostala angažmá ve Státním divadle Zdeňka Nejedlého (nynější Národní divadlo) v Ostravě, později v Opavě, Českém Těšíně a Olomouc, kde hraje dodnes.
Během těchto let odehrála spoustu krásných rolí: Desdemona v Othellovi, Lady Macbeth ve stejnojmenné hře, Kateřina ve Zkrocení zlé ženy, Anna v Anně Karenině či Klytaiméstra v Ifigenii v Aulidě.
V roce 1989 obdržela na Festivalu aktualit v Národním divadle v Praze Cenu za nejlepší ženský herecký výkon za roli Elisy ve hře Dekameron.
Za Hester ve hře U kočičí bažiny obdržela cenu za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu České divadlo 2007, cenu primátora města Olomouce a nominaci na Thalii.
V součastnosti ji můžeme vidět jako Kostelničku v Její pastorkyni, matku v Marii Sabině
a dalších.

Dušan Urban - přítel Evy

 Dušan UrbanDušan Urban se narodil se v Brně v roce 1972. Studia na JAMU absolvoval pod vedením pedagogů Josefa Kovalčuka a Arnošta Goldflama. Díky angažmá v Olomouci, kde je dodnes, se dostal do povědomí diváků řadou rolí např.  D´Artagnan ve stejnojmenné hře, Demetrius ve Snu noci svatojánské, Bouton a Viktor Emanuel Champsboisy ve hře Brouk v hlavě, Chlestakov v Revizorovi, Lenskij v inscenaci Evžen Oněgin či  Levin v Anně Karenině.
Naposledy si zahrál v Četnických humoreskách či ve filmu Sametoví vrazi.

Václav Ketman - Emanuel, syn Kateřiny a Andrzeje 

 Vašek KetmanVašek Ketman se narodil v roce 1995. Zatím navštěvuje olomouckou ZŠ Hálkova, avšak o své budoucí kariéře má jasno. Chce být hercem. K jeho oblíbeným filmům patří Harry Potter a Pán prstenů a mezi nejoblíbenější hudební skupiny řadí skotskou skupinu Franz Ferdinand či Beatles.

Šimon Hrbek - Pavel, kamarád Emanuela

 Šimon HrbekŠimon Hrbek se narodil v roce 1995.  V současné době chodí na ZŠ Nedvědova. Rád čte Harryho Pottera a v kině se podívá na Piráty z Karibiku. Jeho nejoblíbenější hudební skupiny jsou česká Tatabojs a švédská ABBA.